Poznávací zájazd Adventný Krakow

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. deň: 6.30 hod. odchod z Bratislavy trasou Nitra, Zlaté Moravce, Banská Bystrica, Ružomberok, Trstená. Príchod do  Krakowa v skorých popoludňajších hodinách. Ubytovanie v pešej dostupnosti do centra mesta (15 min. na Hlavné námestie alebo na zámok Wawel). Prehliadku Krakowa začneme na kráľovskom zámku Wawel - pozrieme si rozsiahly zámocký areál a navštívime Wawelskú katedrálu. Grodzkou ulicou prídeme na Hlavné námestie (Rynek Glowny) so stredovekou tržnicou "Sukiennice", Mariánskym kostolom a Radničnou vežou. Floriánskou ulicou prejdeme k Floriánskej bráne a Barbakanu. Potom sa vrátime sa na vianočne vyzdobený Rynek Glowny, ktorý už predtým lákal vôňou množstva typických domácich poľských jedál a vianočným tovarom. Voľný program na vianočných trhoch.

2. deň: Len pár kilometrov od Krakowa sa nachádza Kráľovská soľná baňa Wieliczka, ktorej návštevu si preto nenecháme ujsť. Uvidíme 2 km turistických trás: podzemné jazierka, soľné sochy, reliéfy, kaplnky, chrámy osvetlené lustrami zo soľných kryštálov, 135 m pod zemou je reštaurácia, pošta, kino, spoločenská sála, obchody so suvenírmi... V popoludňajších hodinách odchod domov, príchod do Bratislavy vo večerných hodinách.

 TERMÍN:

   12. - 13. december 2015

 CENA:

    85 €

 V cene zájazdu je zahrnuté:

  • 1x ubytovanie v hoteli *** v pešej dostupnosti do centra mesta (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením; príplatok za 1-lôžkovú izbu 12 €)
  • 1x bufetové raňajky
  • doprava luxusným autobusom (možnosť pristúpenia po trase)
  • sprievodca CK

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.