Poznávací zájazd do Slovinska

Ponúkame Vám jeden z najobľúbenejších zájazdov posledných rokov do malého, ale veľmi pestrého Slovinska. Zájazd je bez nočných presunov.

Navštívime mestá Maribor a Ľubľana. Maribor nás privíta príjemnou atmosférou na nábreží rieky Drávy, kde nájdeme okrem reštaurácií a kaviarní aj unikát - tzv. "staru trtu" - vraj najstaršiu vínnu  révu na svete. V hlavnom meste Ľubľana sa prejdeme po známom Trojmostí dvorného architekta tohto mesta Jože Plečnika, navštívime tiež Františkánsky kostol, môžeme sa vyviezť lanovkou na Ľubľanský hrad s výhľadom na mesto, potúlať sa po nábreží rieky Ľubľanice, popri kolonáde či na miestnom trhu.
Čaká nás aj nádherná slovinská príroda - najznámejšie slovinské jazero Bled s ostrovom uprostred a hradom týčiacim sa vysoko nad hladinu jazera. Určite však musíte ochutnať vyhlásenú miestnu špecialitu bledský krémeš, ktorých tu každý rok predajú viac ako 500 tisíc kusov ! V Triglavskom národnom parku navštívime Bohinjské jazero - jedno z najkrajších jazier Julských Álp. V prípade pekného počasia sa vyvezieme lanovkou na vrch Vogel, alebo sa aspoň prejdeme k vodopádu Savica.
Nemôžeme obísť jednu z najnavštevovanejších jaskýň sveta - jaskyňu Postojna, ale ani unikátny Predjamský hrad, ktorý je akoby prilepený ku skale. Neskôr sa nám naskytne vytúžený pohľad na šíre more v malebnom prímorskom letovisku Piran, odkiaľ sa vám nebude chcieť odísť. Nevadí, more ešte neopúšťame a po ceste domov sa zastavíme v talianskom prístavnom meste Terst a na neďalekom romantickom zámku Miramare.

 

4-dňový

285 €

 

V cene je zahrnuté:

3x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 3x raňajky, 2x večera, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie

 

 

Termín:

14. - 17. 09. 2017

Informácie a prihlášky:     

transtip@transtip.sk

tel.:  02/5564 8062, 02/5564 8063

 

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.