Albánsko

Navštívime Albánsko - zatiaľ málo známu, avšak čoraz viac navštevovanú turistickú destináciu, krajinu orlov i tisícich bunkrov so zaujímavou históriou.
Pozrieme si hlavné mesto Tiranu - uvidíme zmes mešít, moderných i socialistických budov a sem-tam bunker, ktorých je z čias dlhoročnej komunistickej vlády Envera Hodžu v Albánsku nespočetné množstvo. Prejdeme sa popri Pyramíde - pôvodne múzeu diktátora, Parlamente, Hodinovej veže, univerzite Matky Terezy, vojdeme do nového pravoslávneho kostola i mešity.
V starobylom meste v horách Kruje navštíme Skanderbergovo múzeum, etnografické múzeum, miestny bazár so suvenírmi.
Durres známy aj pod menom Drač je moderným prístavným mestom s pozostatkami rímskeho amfiteátra.
Berrat je mesto zapísané v zozname UNESCO. Uvidíte, prečo sa mu hovorí "mesto tisícich okien". Nad mestom sa týči rozľahlá pevnosť s múzeom ikon stredovekého maliara Onufriho, ktorého typickú červenú farbu zatiaľ nedokázal napodobniť žiadny svetový maliar.
Jeden deň si ušetríme na pobyt pri mori.

 

6-dňový

 

 

od 258 € *

+ letenka (cca 165 €)

 

 * podľa sezóny, typu hotela a počtu účastníkov

 

V cene je zahrnuté:

5x ubytovanie v hoteli*** pri mori (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 5x polpenzia formou bufetu bez nápojov (okrem vody v zásobníkoch), transfery na letiská, miestny autobus počas výletov, sprievodca

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie

 

 

 

 

  • Na požiadanie Vám zašleme program vybraného zájazdu.
  • Kontaktujte nás, ak si želáte upraviť program zájazdu, jeho dĺžku, miesto pristavenia, rozsah poskytnutých služieb alebo vypracovať úplne nový program.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.