Poznávací zájazd Kutná Hora - Litomyšl

Zájazd začneme v meste Litomyšl, v ktorom navštívime renesančný zámok z druhej polovice 16.storočia zapísaný v zozname UNESCO; kláštorné záhrady a rodný byt hudobného skladateľa Bedřicha Smetanu, ktorý svoje prvé verejné vystúpenie absolvoval už v šiestich rokoch v rodnom meste.

Podvečer si pozrieme pivovar Pernštejn a v rámci exkurzie ochutnáme aj miestne pivo.

Druhý deň začneme návštevou historického centra Kutnej Hory s Chrámom sv. Barbory a následne sa presunieme na okraj Kutnej Hory - do Sedlce, - kde sa nachádza svetoznáma kostnica a Kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktoré sú spolu s historickým centrom Kutnej Hory zapísané v zozname UNESCO.

Nakoniec nás čaká prehliadka romantického zámku Žleby s bohato zariadenými interiérmi so zbierkami umeleckých predmetov, zbraní, starožitností, skla, porcelánu, textílií, historického nábytku, s plne vybavenou kuchyňou, hygienickým zázemím a barokovým zámockým divadlom.

2-dňový

85 €

 

V cene je zahrnuté:

1x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 1x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večeru, poistenie

 

 

 

 

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.