Poznávací zájazd Litomyšl - Nové Hrady - Macocha

Zájazd začneme v známom českom pivovare Černá Hora, kde sa v rámci exkurzie dozvieme viac o  výrobe tohto lahodného moku.

Po prehliadke sa presunieme do mesta Litomyšl, v ktorom navštívime renesančný zámok z druhej polovice 16.storočia zapísaný v zozname UNESCO; kláštorné záhrady a rodný byt hudobného skladateľa Bedřicha Smetanu, ktorý svoje prvé verejné vystúpenie absolvoval už v šiestich rokoch v rodnom meste.

Druhý deň nás čaká prehliadka rokokového zámku z 18. storočia - Nové Hrady - nazývaného tiež „České Versailles". V zámku sa nachádza expozícia nábytkového umenia, múzeum cyklistiky, galéria anglických klobúkov, okrasná zeleninová záhrada, bludisko a ďalšie zaujímavosti.

Po prehliadke zámku sa presunieme do najznámejšieho českého jaskynného systému - Moravského krasu, kde nás čaká prehliadka Punkevnej jaskyne, ktorej časť sa absolvuje na vyhliadkových člnoch. V rámci prehliadky zostúpime až na dno priepasti Macocha. Potom sa môžeme vyviezť lanovkou na hornú vyhliadku a pozrieť si priepasť aj z druhej strany.

 

2-dňový

92 €

 

V cene je zahrnuté:

1x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové príp. 3-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 1x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

 

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.