Poznávací zájazd Kroměříž - Lysice - Macocha

Návšteva najznámejšieho českého jaskynného systému - Moravského krasu, kde absolvujeme prehliadku vápencovej Punkevnej jaskyne. Časť prehliadky prebieha na vyhliadkových člnoch po podzemnej riečke Punkve a v rámci prehliadky tiež zostúpime na dno priepasti Macocha. Budeme mať tiež možnosť vyviezť sa lanovkou na hornú vyhliadku, odkiaľ je krásny výhľad do útrob priepasti.

Za prehliadku tiež stojí barokový zámok Lysice, kde nájdeme bohato vyzdobené interiéry so zbierkami nábytku, skla, porcelánu či obrazov.

Zážitky z tohto dňa treba zapiť niečím typickým a preto sa zastavíme aj v pivovare Černá Hora, kde ochutnáme miestne pivko.

Navštívime tiež mesto Kroměříž, ktoré je vďaka bohatstvu historických pamiatok nazývané ako "Hanácke Atény". Prehliadka historických sál Arcibiskupského zámku a Kvetnej záhrady - komplex zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

No a aby platilo porekadlo "koniec dobrý, všetko dobré", pozrieme sa na to, ako sa vyrábajú vína v Templářskych sklepoch a čo-to z produkcie aj môžeme ochutnať.

  

2-dňový

75 €

 

V cene je zahrnuté:

1x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 1x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večera, poistenie

 

 

 

 

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.