Budapešť

Budapešť - návšteva maďarskej metropoly, ktorú rieka Dunaj rozdeľuje na 2 časti - Budín a Pešť. Pri prehliadke kráľovského Budína na Budínskom vrchu si pozrieme rozľahlý komplex Budínskeho hradu s výhľadom na maďarský Parlament, 147-ročnú lanovku pôvodne na parný pohon, Rybársku baštu či kostol kráľa Mateja, kde sa konala korunovácia cisára Františka Jozefa I. V peštianskej časti mesta uvidíme aj Námestie Hrdinov, retiazkový most ale aj Baziliku sv. Štefana, kde je vystavená zabalzamovaná ruka sv. Štefana. Krátku zastávku si zaslúži aj vrch Gellért s Citadellou a najkrajším výhľadom na mesto. Možnosť návštevy maďarského parlamentu (nutná rezervácia).

V prípade záujmu možnosť návštevy Tropicaria - najväčšieho stredoeurópskeho morského akvária. Hlavnou atrakciou je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod.

 

 

1-dňový

23 €

2-dňový

77 €

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca, pri 2-dňovom aj 1x ubytovanie v hoteli*** (2-lôžkové izby so soc. zariadením) s raňajkami

 

 

Možnosť doobjednať:

večeru, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.