Budapešť - Pannonhalma - Visegrad - Ostrihom

3-dňové potulky po Maďarsku začneme v blízkom meste Györ prechádzkou barokovým centrom mesta. Navštívime viac ako tisíc rokov starý benediktínsky kláštor v Pannonhalme, ktorý je jednou z najvýznamnejších pamiatok v Maďarsku. Prehliadka kláštora so vzácnou knižnicou, tiež možnosť návštevy bylinkovej záhrady a ochutnávky čokolády. Presun do Budapešti.
Tropicarium - Oceanárium – možnosť prehliadky najväčšieho stredoeurópskeho morského akvária. Hlavnou atrakciou Tropicaria je žraločie akvárium s vyhliadkovým tunelom. Uvidíme aj tropické a živočíchy, exotické vtáctvo, aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky, rôznofarebné rybičky rozličných tvarov, ale aj tropické rastliny. Tropicarium sa nachádza v objekte nákupného centra.
V maďarskej metropole Budapešť navštívime najznámejšie pamätihodností mesta: Citadella, Budínsky hrad, kostol kráľa Mateja, Rybárska bašta, výhľad na Parlament. Pokračovanie v prehliadke pamiatkami v Peštianskej časti: Námestie Hrdinov, Bazilika sv. Štefana, možnosť nákupov na obchodnej ulici Váciútca a v mestskej tržnici. Možnosť prehliadky Maďarského parlamentu (nutná rezervácia).
Ďalej navštívime najväčší maďarský skanzen v Szentendre, zrúcaninu známeho hradu Visegrád s úchvatným výhľadom na najkrajšiu časť Dunajského ohybu a tiež mestečko Ostrihom s jeho dominantou - Bazilikou sv. Štefana týčiacej sa nad Dunajom, ktorá je pravdepodobne 2. najväčšou bazilikou na svete po Vatikáne.

 

3-dňový

119  €

 

V cene je zahrnuté:

2x ubytovanie v hoteli**/*** v Budapešti (izby so soc. zariadením), 2x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večeru (cca 10-12 €), vstupenky, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.