Krakow - Czestochowa - Wadowice

návšteva Wadowíc - rodného mesta Karola Wojtylu, neskoršieho pápeža Jána Pavla II.; v neskorších popoludňajších hodinách príchod do Krakowa, kde Karol Wojtyla študoval teológiu na Jagelonskej univerzite, a kde sa neskôr stal aj najmladším poľským biskupom a následne kardinálom. Prehliadka hlavných pamiatok mesta: kráľovský zámok Wawel s Wawelskou katedrálou, Grodzka ulica, Rynek Glowny s tržnicou Sukienice, Mariánsky kostol, radničná veža, Floriánska ulica, Floriánska brána a Barbakan.

Czestochowa - hlavné duchovné mesto Poľska a jedno z najvýznamnejších pútnických miest Európy, a to vďaka kláštoru na Jasnej hore ukrývajúcom známy obraz Matky Božej Čenstochovskej - Čiernu Madonu. Okrem nej si pozornosť zaslúži aj baroková bohato zdobená Bazilika sv. Kríža a Narodenia Panny Márie.

3-dňový variant zájazdu nám umožní navyše navštíviť bývalý koncentračný tábor Oswiecim alebo unikátnu soľnú banu vo Wieliczke (UNESCO)

 

3-dňový

  €

 

 

V cene je zahrnuté:

2x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 2x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.