Melk - údolie Wachau

Prehliadka benediktínskeho kláštora a stredovekého mesta Melk. Ak poznáte príbeh knihy Meno ruže od Umberta Eca, určite si spomeniete na postavu Adsona z Melku, rozprávača príbehu. Ako starý mních spomína v kláštornej cele na tajuplné udalosti zo svojej mladosti. Nečudo, že Eca inšpirovalo práve opátstvo v Melku: je to jeden z najkrajších kláštorov v Rakúsku a zároveň najväčší benediktínsky kláštor v Európe.

Prejazd romantickým údolím Wachau, kde strmé terasovité svahy pokryté vinohradmi, sadmi a občas tmavými lesmi vyrastajú akoby priamo z brehov rieky.

Prehliadka mesta vína a pikantnej horčice - Krems. Vďaka starostlivosti, ktorá bola venovaná zachovaniu architektonických klenotov, rôznych pamiatok, prírodných a krajinných krás, sa mestu i kraju dostalo najvyššieho ocenenia: organizácia UNESCO vyhlásila celú oblasť Wachau vrátane mesta Krems za svetové kultúrne dedičstvo.

 

 

1-dňový

22,50 €

 

 

  

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie UNION

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.