Petrohrad

Návšteva druhého najväčšieho mesta Ruska - Petrohradu s viac ako 5 miliónmi obyvateľov. "Benátky severu", ako sa mestu zvykne hovoriť, založil samotný cár Peter I. Veľký, ktorý si vybral hádam to najnevhodnejšie miesto na jeho stavbu. Mesto totiž postavil na bažinatej pôde, kde nebol dostatol stavebného materiálu, a kde často dochádzalo k záplavám. Ale ako sami počas zájazdu v Rusku uvidíte: "V Rusku nie je nič nemožné." Peter chcel otvoriť Rusko Západu a Petrohrad mal byť toho dôkazom - nie nadarmo sa mu vravelo aj „okno na západ".
Okrem pamiatok Petrohradu navštívime Puškin (Carske Selo) s Jantárovou komnatou a Petrodvorec.

 

 

5-dňový

 

 

od 420 € *

+ letenka (cca 350 €)

+ víza (cca 65 €)

 

 

 * podľa sezóny, typu hotela a počtu účastníkov

 

V cene je zahrnuté:

4x ubytovanie v hoteli*** (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 4x raňajky, transfery na letiská, miestny autobus počas prehliadok, sprievodca, vstupenky (Petropavlovská pevnosť, Ermitáž, Chrám vzkriesenia Krista, Petrodvorec, Chrám sv. Izáka, Jekaterinský palác)

 

 

Povinný príplatok:

poistenie, poplatok za víza

 

 

 

 

  • Na požiadanie Vám zašleme program vybraného zájazdu.
  • Kontaktujte nás, ak si želáte upraviť program zájazdu, jeho dĺžku, miesto pristavenia, rozsah poskytnutých služieb alebo vypracovať úplne nový program.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.