Cinque Terre - Carrara - Pisa - Lucca - Bologna

Návšteva jedného z najmalebnejších kútov Talianska Cinque Terre (UNESCO) s nádhernými scenériami domčekov, mora a skál. 5 dediniek s domami pastelových farieb navštívime postupne vláčikom.
Navštívime aj fascinujúce mramorové lomy v Carrare. Kvalitný carrarský mramor sa používa už po stáročia; v dobách Ríma sa využíval na sochy a stavbu honosných budov (napr. sochy Michelangela, známe stavby v Pise). Počas prehliadky sa zoznámime s ťažkou prácou pri ťažbe mramoru a uchvátia nás neuveriteľne veľké priestory uprostred hory, ktoré pri ťažbe vznikajú.
V toskánskom meste Pisa si pozrieme Campo dei Miracoli so svetoznámou šikmou vežou, baptistériom a dómom, ktoré sú obložené práve snehobielym mramorom z Carrary.
Ďalšou zastávkou bude stredoveké opevnené mesto Lucca typické oválnym námestím Piazza dell´Anfiteatro. Jeho pôdorys má tvar rímskeho amfiteátra, ktorý tu kedysi stával. V meste je niekoľko pekných kostolov a románska katedrála San Martino.
Na záver navštívime mesto Bologna, v ktorom môžeme navštíviť budovu najstaršej univerzity v Európe. Ústredným námestím je Piazza Maggiore s obrovským kostolom San Pietronio so stále nedokončenou fasádou, s Neptúnovou fontánou a peknými palácmi. Celému mestu však dominujú dve stredoveké šikmé veže - na vyššiu z nich Torre degli Asinelli vedie 498 schodov !
Alternatívne návšteva Padovy alebo Verony.
Verona - mesto s neopakovateľnou atmosférou, veľkolepým zachovalým amfiteátrom, kde sa dodnes pravidelne konajú opery a koncerty. Malebná je Piazza delle Erbe, užasný výhľad sa Vám naskytne z veže Lamberti. Obísť nemôžeme ani slávny Júliin balkón.
Padova priťahuje turistov najmä bazilikou Santo Antonio s pozostatkami obľúbeného svätca, ale i oválnym námestím Prato della Valle s vodným kanálom a 78 sochami z bieleho mramoru. Padova je sídlom druhej najstrašej európskej univerzity.

 

4-dňový s 1 NP

228 €

4-dňový bez NP

272 €

 

V cene je zahrnuté:

2x resp. 3x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 2x resp. 3x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK
NP - nočný presun

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.