Cinque Terre - Carrara - Pisa - Lucca - Milano

Návšteva jedného z najmalebnejších kútov Talianska Cinque Terre (UNESCO) s nádhernými scenériami domčekov, mora a skál. 5 dediniek s domami pastelových farieb navštívime postupne vláčikom.
Navštívime aj fascinujúce mramorové lomy v Carrare. Kvalitný carrarský mramor sa používa už po stáročia; v dobách Ríma sa využíval na sochy a stavbu honosných budov (napr. sochy Michelangela, známe stavby v Pise). Počas prehliadky sa zoznámime s ťažkou prácou pri ťažbe mramoru a uchvátia nás neuveriteľne veľké priestory uprostred hory, ktoré pri ťažbe vznikajú.
V toskánskom meste Pisa si pozrieme Campo dei Miracoli so svetoznámou šikmou vežou, baptistériom a dómom, ktoré sú obložené práve snehobielym mramorom z Carrary.
Ďalšou zastávkou bude stredoveké opevnené mesto Lucca typické oválnym námestím Piazza dell´Anfiteatro. Jeho pôdorys má tvar rímskeho amfiteátra, ktorý tu kedysi stával. V meste je niekoľko pekných kostolov a románska katedrála San Martino.
Na záver navštívime kozmopolitné mesto módy, dizajnu, reklamy, financií a stredisko Lombardie -  Miláno s úžasným Dómom, ale aj známou budovou opery La Scala či nákupnou pasážou Galleria Victtorio Emanuele II.

 

5-dňový s 2 NP

235 €

5-dňový s 1 NP

278 €

 

V cene je zahrnuté:

2x resp. 3x ubytovanie v hoteli (2-lôžkové izby so sociálnym zariadením), 2x resp. 3x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK
NP - nočný presun

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.