Predvianočná Budapešť

Budapešť - návšteva maďarskej metropoly, ktorú rieka Dunaj rozdeľuje na 2 časti - Budín a Pešť. Pri prehliadke kráľovského Budína na Budínskom vrchu si pozrieme rozľahlý komplex Budínskeho hradu, 144-ročnú lanovku na parný pohon, Rybársku baštu či kostol kráľa Mateja, kde sa konala korunovácia cisára Františka Jozefa I. V peštianskej časti mesta uvidíme aj Námestie Hrdinov, Parlament, ktorý bol kedysi najväčším parlamentom sveta, ale aj Baziliku sv. Štefana, kde je vystavená zabalzamovaná ruka sv. Štefana. Krátku zastávku si zaslúži aj vrch Gellért s Citadellou a najkrajším výhľadom na mesto. Samozrejme nesmieme zabudnúť na návštevu vianočných trhov s množstvom stánkov ponúkajúcich vianočné ozdoby, darčeky, štrikované doplnky ale aj chutné miestne jedlá a maďarský punč.

V prípade záujmu možnosť návštevy Tropicaria - najväčšieho stredoeurópskeho morského akvária. Hlavnou atrakciou je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 metrov dlhým vyhliadkovým tunelom. V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod.

 

1-dňový

23 €

   

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie

 

 

Termíny:

november, december

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.