Jaskyne Moravského krasu

Chránená krajinná oblasť Moravský kras patrí medzi najvýznamnejšie krasové oblasti v strednej Európe a je najväčším a najlepšie vyvinutým krasovým územím Českej republiky. Na celom území je známych viac ako 1100 jaskýň, z toho štyri sú sprístupnené verejnosti.
Najatraktívnejšou zo sprístupnených jaskýň je Punkevná jaskyňa, a to vďaka plavbe loďkou po podzemnej riečke Punkve a prehliadke dna priepasti Macocha, na ktoré zostúpime počas prehliadky. K jaskyni sa dá ísť pešo alebo turistickým vláčikom.
Alternatívou môže byť návšteva jaskyne Balcarka s bohatou a farebnou kvapľovou výzdobou, Kateřinskej jaskyne, či sústavy Sloupsko-šošůvských jaskýň, ktoré sú tvorené mohutnými chodbami a podzemnými priepasťami.
Neopakovateľný zážitok prináša i pohľad do hlbín priepasti Macocha z Horného alebo Dolného mostíka, kam sa dá vyviezť lanovkou. Priepasť Macocha je svetoznámou priepasťou, je viac než 138 m hlboká a je najväčšou priepasťou svojho druhu v Českej republike a v strednej Európe.

 

1-dňový

20 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

vstupenky, poistenie UNION

 

 

Termíny:

okrem pondelka

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.