Lednice na Morave

Návšteva Lednického zámku, perly romantickej architektúry, ktorý slúžil ako letné a zároveň reprezentačné sídlo kniežacieho rodu Liechtensteinovcov. Je jedným z najnavštevovanejších zámkov Českej republiky. Verejnosti prístupné miestnosti zámku vynikajú najmä unikátnou rezbárskou výzdobou.
Lednický zámok obklopuje francúzska záhrada a rozsiahly anglický park, v ktorom rastie tisícka stromov, drevín a rastlín privezených z celého sveta. Tvorí ho zámocký rybník s riečnymi kanálmi, ostrovmi a viacero romantických stavieb.
Odporúčame navštíviť ojedinelú architektonickú pamiatku parku - minaret, ktorý slúži zároveň ako rozhľadňa s fascinujúcim výhľadom na celý areál. K minaretu sa dostaneme plavbou loďou po riečke Dyji či pešo prechádzkou cez park, prípadne sa dá využiť aj ponuka jazdy na konskom koči. Za návštevu stojí i skleník, ktorý je botanickou záhradou exotického rastlinstva, zastúpeného palmami a krásnymi kvetmi.

Lednický zámok so záhradou a parkom je významnou súčasťou krajinného celku Lednicko-valtického areálu zapísaného na Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

 

1-dňový

16 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

vstupenky, poistenie UNION

 

 

Termíny:

okrem pondelka

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.