Brno - Planetárium

Odporúčame tiež návštevu brnenského planetária, ktoré vo svojom modernom digitáriu (digitálnom planetáriu) ponúka niekoľko pôsobivých audiovizuálnych školských programov nielen z vesmírneho, ale aj podmorského sveta, ľudského tela, mikrosveta či makrokozmu. Školské vzdelávacie programy originálne, seriózne, ale zrozumiteľne a zábavne vysvetľujú rôzne témy. Vďaka špeciálnemu projektoru a desiatkam počítačov vzniká na projekčnej ploche s priemerom 17 metrov prekvapivo verný model vesmíru, ktorý návštevníkov ohúri vizuálnym aj zvukovým vnemom.

Sála exploratória ukrýva expozíciu Príbeh Slnečnej sústavy s interaktívnymi exponátmi, veľkoplošnými ilustráciami i vzorkami meteoritu a skamenelín.

Po návšteve planetária možnosť prehliadky centra moravskej metropoly Brno - Brnenské podzemie, námestie Slobody, kostol sv. Petra a Pavla alebo Technického múzea či pevnosti Špilberk.

1-dňový

18 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

doprava luxusným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

vstupenky, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.