Brno - Lednice

Návšteva nádherného Lednického zámku, ktorý slúžil ako letné a zároveň reprezentačné sídlo kniežacieho rodu Liechtensteinovcov. Je jedným z najnavštevovanejších zámkov Českej republiky. Verejnosti prístupné miestnosti zámku vynikajú najmä unikátnou rezbárskou výzdobou.
Lednický zámok obklopuje francúzska záhrada a rozsiahly anglický park, v ktorom rastie tisícka stromov, drevín a rastlín privezených z celého sveta. Tvorí ho zámocký rybník s riečnymi kanálmi, ostrovmi a viacero romantických stavieb.
Za návštevu stojí i skleník, ktorý je botanickou záhradou exotického rastlinstva, zastúpeného palmami a krásnymi kvetmi. Lednický zámok so záhradou a parkom je významnou súčasťou krajinného celku Lednicko-valtického areálu zapísaného na Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Prehliadka centra mesta Brno - Námestie Slobody, Zelný trh s unikátnym brnenským podzemím, katedrála sv. Petra a Pavla, kostol sv. Jakuba s kostnicou, Špilberk

 

1-dňový

18,50 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

vstupenky, poistenie

 

 

Termíny:

 

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.