Lednice - Macocha

Chránená krajinná oblasť Moravský kras patrí medzi najvýznamnejšie krasové oblasti v strednej Európe a je najväčším a najlepšie vyvinutým krasovým územím Českej republiky. Na celom území je známych viac ako 1100 jaskýň, z toho štyri sú sprístupnené verejnosti.
Najatraktívnejšou zo sprístupnených jaskýň je Punkevná jaskyňa, a to vďaka plavbe loďkou po podzemnej riečke Punkve a prehliadke dna priepasti Macocha, na ktoré zostúpime počas prehliadky.
Alternatívou môže byť návšteva jaskyne Balcarka s bohatou a farebnou kvapľovou výzdobou, Kateřinskej jaskyne, či sústavy Sloupsko-šošůvských jaskýň, ktoré sú tvorené mohutnými chodbami a podzemnými priepasťami.
Neopakovateľný zážitok prináša i pohľad do hlbín priepasti Macocha z Horného alebo Dolného mostíka. Priepasť Macocha je svetoznámou priepasťou, je viac než 138 m hlboká a je najväčšou priepasťou svojho druhu v Českej republike a v strednej Európe.

Ďalej navštívime Lednický zámok, perlu romantickej architektúry, ktorý slúžil ako letné a zároveň reprezentačné sídlo kniežacieho rodu Liechtensteinovcov. Je jedným z najnavštevovanejších zámkov Českej republiky. Verejnosti prístupné miestnosti zámku vynikajú najmä unikátnou rezbárskou výzdobou.
Lednický zámok obklopuje francúzska záhrada a rozsiahly anglický park, v ktorom rastie tisícka stromov, drevín a rastlín privezených z celého sveta. Tvorí ho zámocký rybník s riečnymi kanálmi, ostrovmi a viacero romantických stavieb.
Za návštevu stojí i skleník, ktorý je botanickou záhradou exotického rastlinstva, zastúpeného palmami a krásnymi kvetmi. Lednický zámok so záhradou a parkom je významnou súčasťou krajinného celku Lednicko-valtického areálu zapísaného na Zozname kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

 

 

1-dňový

20,50 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

vstupenky, poistenie

 

 

Termíny:

 máj - september

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.