Velehrad - Kroměříž

Kroměříž - návšteva mesta, ktoré je nazývané aj vďaka bohatstvu historických pamiatok ako "Hanácke Atény". Význam mesta vzrástol, keď sa stalo letným sídlom olomouckých arcibiskupov. Najvýznamnejšími pamiatkami sú Arcibiskupský zámok a Kvetná záhrada, ktoré sú od r. 1998 zapísané na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem nich sa v Kroměříži nachádzajú tri historicky cenné kostoly: kostel sv. Mórica, kostol sv. Jána Krstiteľa a kostol Nanebovzetia Panny Márie.

Velehrad - je najnavštevovanejším pútnickým miestom Českej republiky spájaným s misiou sv. Cyrila a Metoda, ktorí prišli na Veľkú Moravu v r. 863. V ľudovej tradícii je Velehrad stotožňovaný s hlavným strediskom Veľkej Moravy, Veligradom, avšak pravdou je, že prvá písomná zmienka o obci je až z r. 1131. V r. 1990 navštívil Velehrad pápež Ján Pavol II. V obci sa nachádza najstaršie cisterciánske opátstvo na Morave. Jeho súčasťou je aj bazilika Nanebovzetia Panny Márie a svätého Cyrila a Metoda. Každoročne 5. júla je Velehrad miestom konania národnej púte.  

 

1-dňový

19,50 €

 

V cene je zahrnuté:

doprava luxusným autobusom, sprievodca

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie UNION

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.