Francúzska riviéra - Provensálsko

Zájazd nabitý zážitkami na čarokrásnu Francúzsku riviéru s nahliadnutím do Provensálska. Najskôr navštívime miništát Monaco (Oceánografické múzeum, katedrála, Palác Grimaldiovcov, prístav, Monte Carlo s kasínom, japonská záhrada, možnosť kúpania), stredovekú kamennú dedinku Eze s Exotickou kaktusovou záhradou a úžasným výhľadom, tiež možnosť návštevy parfumérie. Nezabudnuteľným zážitkom býva návšteva jedného z najhlbších a najpôsobivejších kaňonov v Európe - unikátneho Grand Canyonu de Verdon. Pri návšteve Azúrového pobrežia nemôžeme obísť svetoznáme letovisko miestnej i svetovej smotánky Saint Tropez so žandárskou stanicou známou z filmu Policajt zo St.Tropez s Luis de Funesom. Len pár kilometrov ďalej leží príjemné Port Grimaud nazývané aj Benátkami Francúzskej riviéry s početnými kanálmi (možnosť plavby). V národnom parku Calanques sa budeme plaviť romantikými zátokami s tyrkysovou vodou pomedzi biele útesy Calanques de Cassis a poprechádzame sa romantickým prístavným mestečkom. Zavítame do mesta Arles so starým rímskym amfiteátrom. Toto mesto je známe aj ako pôsobisko Van Gogha. Zájazd zakončíme v meste Marseille - kde navštívime prístav s rybím trhom, staré mesto, baziliku Notre Dame de la Gard, odkiaľ je úžasná vyhliadka na mesto i na ostrov If, kde údajne väznili grófa Monte Christo a na ktorý sa taktiež môžeme vydať na lodi.

 

6-dňový

 

 €

 

V cene je zahrnuté:

3x ubytovanie v hoteli (3- a 2-lôžkové izby so soc. zariadením), 3x kontinentálne bufetové raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere: cca 10-13,50 Eur/1 večera, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.