Francúzska riviéra - Verdon - Chamonix

Najväčším lákadlom na tomto zájazde bude pravdepodobne prejazd kaňonom rieky Verdon s pôsobivými vyhliadkami a návšteva francúzskeho alpského strediska Chamonix. Pestrosť vnemov, zážitkov a poznatkov zaručuje tiež návšteva miništátu Monaco (svetoznáme Oceánografické múzeum, katedrála, kniežací palác Grimaldiovcov, kasíno v Monte Carlo, pláž s možnosťou kúpania), stredovekej kamennej dedinky vysoko na skale Eze s exotickou kaktusovou záhradou (alternatívne návšteva parfumérie), vyhláseného letoviska smotánky Saint Tropez, "francúzskych Benátok" Port Grimaud a prehliadka miest Avignon alebo Annecy (podľa výberu skupiny).

Kaňon rieky Verdon (Grand Canyon du Verdon) je jedným z najhlbších kaňonov v Európe. Vyhĺbila ho rieka Verdon hĺbkovou eróziou. Dosahuje maximálnu hĺbku vyše 700 m a vápencové steny sú v najužšom mieste od seba vzdialené iba 6 m. Tiahne sa v dĺžke 21 km. Možnosť plavby na vodných bicykloch na rieke Verdon.

Chamonix - celodenný pobyt vo francúzskom alpskom stredisku zimných športov pod Mont Blancom s možnosťou výstupu lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m), v prípade záujmu až na Helbronner na talianskom území (3 466m), taktiež možnosť výletu vláčikom na ľadovec Mer de Glace.

 

6-dňový

288 €

 

V cene je zahrnuté:

3x ubytovanie v hoteli, 3x kontinentálne bufetové raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca

 

 

Možnosť doobjednať:

večere: cca 10-13,50 Eur/1 večera, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.