Berlín - Drážďany: Múzeum ľudí a Múzeum hygieny

Poznávací pogram zájazdu Berlín - Drážďany - Postupim je doplnený o návštevu dvoch múzeí zaoberajúcich sa problematikou ľudského tela. V Berlíne je to Múzeum ľudí (Menschen Museum), v ktorom je trvalo vystavených 20 exponátov zo svetoznámej výstavy Bodies. Nemecké múzeum hygieny (Deutsches Hygiene Museum) v Drážďanoch sa zaoberá biologickým, sociálnym a kultúrnym rozmerom človeka a je to jedno z najzaujímavejších múzeí v Európe s historickými, modernými i interaktívnymi exponátmi. Populárno-vedecká stála výstava „Človek ako dobrodružstvo" má 7 tematických okruhov: Sklenený človek, Jedlo a pitie, Život a umieranie, Spomienky -myslenie -učenie, Sexualita, Pohyb, Krása, pleť a vlasy.

Okrem toho v Drážďanoch  uvidíme hlavné pamiatky historického centra (radnica, katedrála, Frauenkirche, Semperova opera...) a  takisto hlavné mesto Nemecka Berlín nám ponúka množstvo pamiatok a zaujímavostí: Brandenburská brána, Ríšsky snem so sklenenou vyhliadkovou kupolou, Dóm, Humboltova univerzita, Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Alexanderplatz, radnica, 204 m vysoká televízna veža s vyhliadkou a tiež množstvo múzeí: Pergamon Muzeum, Neues Museum, Židovské múzeum, Národná galéria... Nevynecháme ani nákupnú ulicu Kürfurstendamm, Unter den Linden a oddýchnuť si môžeme na lodi pri plavbe po Spréve, ktorá nám ponúkne pohľad na mnohé dominanty Berlína z inej perspektívy.

Ak skrátime program v Berlíne, bude čas aj na návštevu neďalekého mestečka Postupim s príjemnou atmosférou záhrad a zámkov Sanssouci a Cecilienhof, v ktorom bola po 2.svetovej vojne podpísaná Postupimská dohoda.

 

 

4-dňový

188 €

 

V cene je zahrnuté:

2x ubytovanie s raňajkami, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.