Krakow - Wieliczka - Oswiecim

Krakow je jedným z najkrajších miest Poľska. Počas druhej svetovej vojny bol takmer neporušený, vďaka čomu ponúka prehliadku rôznych architektonických štýlov. Navštívime bývalé sídlo poľských kráľov Wawel, korunovačnú katedrálu, najväčšie stredoveké námestie v Európe Rynek Glowny s Mariánskou bazilikou, tržnicou Sukiennice a radničnou vežou a prehliadku ukončíme pri bráne zachovalého mestského opevnenia Barbakan. V prípade záujmu môžeme tiež navštíviť židovskú štvrť Kazimierz či zaujímavú Fabriku Oskara Schindlera.

Koncentračný tábor v Oswiecime síce všetci poznáme z učebníc alebo filmov, ale návšteva tohto miesta zanechá v každom návštevníkovi nezmazateľnú stopu.

V soľnej bani Wieliczka (UNESCO) sa ešte donedávna ťažila soľ. Počas prehliadky uvidíme podzemné jazierka, soľné sochy, reliéfy, kaplnky, chrámy osvetlené lustrami zo soľných kryštálov. 135 m pod zemou je reštaurácia, kino, spoločenská sála, obchody so suvenírmi.

 

1-dňový

32 €

Oswiecim

2-dňový

76 €

Oswiecim - Krakow

3-dňový

105 €

Oswiecim - Krakow - Wieliczka

 

V cene je zahrnuté:

1x resp. 2x ubytovanie v turistickom hoteli alebo hosteli (izby so soc.zariadením) 1x resp. 2x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere: + cca 8-10 Eur/1 večera, poistenie

Upozornenie:

Tento zájazd odporúčame organizovať s väčším časovým predstihom vzhľadom na vysoký dopyt v Oswiecime. Vstupné do koncentračného tábora aj do soľnej bane Wieliczka je potrebné uhradiť do 3 kalendárnych dní od potvrdenia rezervácie danými objektami.

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.