Linz - Ars Electronica

návšteva hlavného mesta Horného Rakúska - prehliadka centra mesta: Hlavné námestie, radnica, Nový dóm, Starý dóm, Krajinský dom; možnosť prípravy vlastnej lineckej torty, možnosť návštevy jedného z najdôležitejších múzeí moderného a súčasného umenia v Rakúsku Lentos (Schiele, Klimt, Kokoschka) a jedinečného zážitkového "múzea budúcnosti" s neprehliadnuteľnou osvetlenou fasádou - Ars Electronica Center, ktoré poskytuje fascinujúci pohľad do digitálneho sveta (možnosť testov, experimentov, hier). Centrum ponúka množstvo interaktívnych exponátov, nájdete tam nielen moderné technológie, ale i prehľad masívneho vývoja vied o živej prírode a jeho vplyv na náš svet. Nahliadneme tiež do anatómie ľudského tela a pozrieme si využitie robotov v každodennom živote.

Linz sa pýši viacerými unikátmi: recept na známu lineckú tortu je vraj najstarším receptom na koláč (1653); Mariendom (Nový dóm) je rozlohou najväčším kostolom v Rakúsku (5170 m2, dĺžka 130 m, kapacita 20 000 ľudí); na blízky kopec Postlingberg s bazilikou tvoriacou typickú kulisu mesta vedie najstrmšia železnica v Európe (prevýšenie 255 m na trase 4,14 km z Hlavného námestia zvládne vlak za 20 minút); Hlavné námestie - Hauptplatz je najväčším mestským európskym námestím, v meste je tiež najmodernejší operný dom v Európe (otvorený v r. 2013).

 

1-dňový

28 €

 

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.