Mauthausen

Mauthausen - prehliadka bývalého koncentračného tábora, ktorý sa postupne rozširoval až po Gusen a v 40-tych rokoch väznil spolu okolo 400-tisíc väzňov. Mauthausen bol jedným z najkrutejších koncentračných táborov, kde väzni zomierali aj na tzv. schodoch smrti. Tie sú (dnes kvôli bezpečnosti zrekonštruované) súčasťou prehliadky. Na rozdiel od iných KT mal odstrániť najmä inteligenciu, vzdelaných ľudí z vyšších spoločenských vrstiev. Tábor ležal na úpätí žulového lomu. Vyčerpani a podvyživení väzni boli vystavení neľudskému správaniu dozorcov. Boli nútení nosiť aj 50 kg balvany žuly po 186 nerovnomerných schodoch. Ťažký náklad im často padal z rúk, čo spôsobilo väčšinou smrteľné zranenia väzňom, ktorí boli na schodoch nižšie. Na schodoch smrti zomrelo vyše 1000 väzňov, čo však nebol jediný dôvod úmrtí. Ďalšími bolo vyhladovanie, utopenie v sudoch s vodou, lekárske experimenty, obesenie, týranie. Počet obetí nie je možné presne určiť, ale odhaduje sa na 320-tisíc.

Linz - Hlavné námestie, radnica, Nový dóm - úchvatná najväčšia katedrála v Rakúsku.
Alternatívne návšteva zámku Artstetten s bohatou históriou, spojeného aj s následníkom rakúsko-uhorského trónu Františka Ferdinanda, ktorého smrť bola zámienkou k rozpútaniu I. svetovej vojny a ktorý je na zámku aj pochovaný.

Podobné zájazdy:
Mauthausen-Salzburg-Orlie hniezdo
Mauthausen-Linz-Južné Čechy

 

1-dňový

28 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.