Mauthausen - Salzburg - Orlie hniezdo

Mauthausen - prehliadka bývalého koncentračného tábora, ktorý sa postupne rozširoval až po Gusen a v 40-tych rokoch väznil spolu okolo 400-tisíc väzňov. Mauthausen bol jedným z najkrutejších koncentračných táborov, kde väzni zomierali aj na tzv. schodoch smrti. Tie sú (dnes kvôli bezpečnosti zrekonštruované) súčasťou prehliadky. Na rozdiel od iných KT mal odstrániť najmä inteligenciu, vzdelaných ľudí z vyšších spoločenských vrstiev. Tábor ležal na úpätí žulového lomu. Vyčerpani a podvyživení väzni boli vystavení neľudskému správaniu dozorcov. Boli nútení nosiť aj 50 kg balvany žuly po 186 nerovnomerných schodoch. Ťažký náklad im často padal z rúk, čo spôsobilo väčšinou smrteľné zranenia väzňom, ktorí boli na schodoch nižšie. Na schodoch smrti zomrelo vyše 1000 väzňov, čo však nebol jediný dôvod úmrtí. Ďalšími bolo vyhladovanie, utopenie v sudoch s vodou, lekárske experimenty, obesenie, týranie. Počet obetí nie je možné presne určiť, ale odhaduje sa na 320-tisíc.

Salzburg – mesto známe jedinečným historickým jadrom (UNESCO) s množstvom barokových pamiatok. Návšteva pamiatok podľa výberu: Mozartov rodný dom, Dóm, pevnosť Hohensalzburg, zámok Mirabell. Možnosť nákupu pravých mozartových gulí.

Obersalzberg – prehliadka múzea postaveného na mieste, kde sa kedysi nachádzala vila slúžiaca nacistickým lídrom, predovšetkým Adolfovi Hitlerovi. Špeciálne upravený miestny autobus nás v priebehu pár minút vyvezie o 700 metrov vyššie k pôvodnému mosadznému výťahu, ktorým sa už konečne dostaneme na Orlie hniezdo - Kehlsteinhaus. Toto horské sídlo, ktoré bolo postavené ako dar Hitlerovi k jeho 50-tym narodeninám, je dnes reštaurácia vo výške 1834 m s krásnym výhľadom na Alpy. Možnosť návštevy soľnej bane.

 
 

2-dňový

98 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

1x ubytovanie v hoteli, penzióne alebo hosteli s raňajkami, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večeru, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.