Salzburg - Orlie hniezdo - Hallstatt

Salzburg – mesto známe jedinečným historickým jadrom (UNESCO) s množstvom barokových pamiatok. Návšteva pamiatok podľa výberu: Mozartov rodný dom, Dóm, pevnosť Hohensalzburg, zámok Mirabell, zámok Hellbrunn. Možnosť nákupu pravých mozartových gulí.

V druhý deň podľa výberu skupiny návšteva malebnej dedinky Hallstatt alebo Hitlerovho Orlieho hniezda:

Hallstatt - jedna z najmalebnejších dediniek na svete na brehu rovnomenného jazera, z ktorého prudko vystupujú kopce pohoria Dachstein. Možnosť výstupu lanovskou na sklenenú vyhliadku s následnou prehliadkou soľnej bane.

Orlie hniezdo - Obersalzberg – prehliadka múzea postaveného na mieste, kde sa kedysi nachádzala vila slúžiaca nacistickým lídrom, predovšetkým Adolfovi Hitlerovi. Špeciálne upravený miestny autobus nás v priebehu pár minút vyvezie o 700 metrov vyššie k pôvodnému mosadznému výťahu, ktorým sa už konečne dostaneme na Orlie hniezdo - Kehlsteinhaus. Toto horské sídlo, ktoré bolo postavené ako dar Hitlerovi k jeho 50-tym narodeninám, je dnes reštaurácia vo výške 1834 m s krásnym výhľadom na Alpy. Zastávka pri smaragdovozelenom jazere Königssee. Jazero má miestami hĺbku až 190 metrov.

Podobné zájazdy:
Salzburg-Linz-Melk
Salzburg-Linz-Hallein

 

2-dňový

98 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

1x ubytovanie v penzióne alebo hosteli s raňajkami, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večeru, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.