Salzburg - Linz - Melk

Salzburg – mesto známe jedinečným historickým jadrom (UNESCO) s množstvom barokových pamiatok. Návšteva pamiatok podľa výberu: Mozartov rodný dom, Dóm, pevnosť Hohensalzburg, zámok Mirabell, zámok Hellbrunn. Možnosť nákupu pravých mozartových gulí.

Linz - prehliadka historického centra – radnica, hlavné námestie, rozlohou najväčší kostol v Rakúsku - Mariendom. Možnosť jazdy najstrmšou železnicou v Európe na blízky kopec Postlingberg s bazilikou tvoriacou typickú kulisu mesta. Alternatívne návšteva galérie Lentos (Klimt, Kokoschka, Schiele...) alebo „múzea budúcnosti" Ars Electronica, ktoré poskytuje fascinujúci pohľad do digitálneho sveta (možnosť testov, experimentov, hier). Centrum ponúka množstvo interaktívnych exponátov, nájdete tam nielen moderné technológie, ale i prehľad masívneho vývoja vied o živej prírode a jeho vplyv na náš svet.

Melk - prehliadka benediktínskeho kláštora a stredovekého mesta Melk. Ak poznáte príbeh knihy Meno ruže od Umberta Eca, určite si spomeniete na postavu Adsona z Melku, rozprávača príbehu. Niet divu, že Eca inšpirovalo práve opátstvo v Melku. Je to jeden z najkrajších kláštorov v Rakúsku a zároveň najväčší benediktínsky kláštor v Európe.


 

2-dňový

98 €

 

 

  

V cene je zahrnuté:

1x ubytovanie v penzióne alebo hosteli s raňajkami, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večeru, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.