Viedeň

Prírodovedecké múzeum - je najväčším múzeom v Rakúsku a zároveň patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie svetové múzeá. Založené bolo v r. 1889 a sídli v reprezentatívnej neorenesančnej budove . Dnes ukrýva zbierku okolo 30 miliónov exemplárov a artefaktov. V 39 sálach nájdeme zbierky a oddelenia mineralogicko-petrografické, geologicko-paleontologické, botanické, zoologické, prehistorické, ekologické a archeologickej biológie a antropológie. Medzi hlavné atrakcie patrí kostra Diplodoca - najdlhšieho suchozemského stavovca, obrovský drahokam topás s váhou117 kilogramov, zbierka klenotov, ktoré Mária Terézia vyrobila pre svojho manžela, 25-tisíc rokov stará Willendorfská venuša. Veľkú pozornosť priťahuje najmä sála s dinosaurami, sála drahokamov a novootvorená sála s meteoritmi s najväčšou zbierkou meteoritov na svete. Múzeum je otvorené denne okrem utorka a pre študentov do 19 rokov a ich učiteľov je zdarma.

Dom mora - nachádza sa neďaleko známej Mariahilfer Str. v 10-poschodovej (47 m vysokej) budove, ktorá mala pôvodne slúžiť na protileteckú obranu. Dnes v nej však nájdeme nespočetné množstvo morských, ale aj sladkovodných rýb, ďalej hady, jaštery, krokodíly, korytnačky, ale aj voľne pustené papagáje a opice. Najväčšími atrakciami sú Tropický morský svet, Dom trópov, v ktorom sa ocitnete uprostred dažďového pralesa s vodopádom, ale hlavne najväčšie akvárium žralokov v Rakúsku s objemom 300 tisíc litrov a rozmermi cez dve poschodia.

 

 

1-dňový

16 €

 

 

  

V cene je zahrnuté:

doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie UNION

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.