Rumunsko

TRANSYLVÁNIA - krajina, ktorá má čo ponúknuť:

Salina Turda – unikátna soľná baňa, ktorá slúži ako múzeum a zároveň zábavný park s atrakciami, nájdete tu napr. ruské koleso, minigolf alebo člnkovanie po podzemnom slanom jazere.
Sighisoara - prehliadka malebného stredovekého opevneného mestečka s rodným domom Drakulu, s Hodinovou vežou s orlojom, kostolom na kopci, ku ktorému vedie kryté drevené tzv. Školské schodisko. 
Peleš – rozprávkový kráľovský zámok postavený v neorenesančnom štýle, bohato vyzdobený obrazmi Rembrandta, benátskymi zrkadlami či perzskými kobercami. Svojho času sem pozýval štátne návštevy aj rumunský diktátor Nicolae Ceaușescu.
Sinaiský kláštor sa nachádza v tesnej blízkosti zámku Peleš. Je nazvaný podľa biblickej hory Sinaj.
Hrad Bran - podľa legiend údajné Drakulovo sídlo patrí k najnavštevovanejším strašidelným lokalitám na svete, avšak očarí Vás aj krásna príroda a história hradu.
Brašov – v meste, ktoré bolo založené nemeckými rytiermi, navštívime centrum a Čiernu katedrálu - najväčší gotický kostol na Balkáne, ktorý svoje meno dostal po veľkom požiari v 17. storočí.
Sibiu - kedysi hlavné mesto transylvánskych Sasov, prehliadka historického centra s pravoslávnou Katedrálou sv. Trojice, postavenou v byzantskom slohu v štýle chrámu Hagia Sofia v Istanbule.
Korvínov hrad v Hunedoare - prehliadka monumentálneho gotického hradu, jedného najkrajších v Rumunsku, ktorý Hunyadyovci vybudovali na okraji strmej rokliny.

 

5-dňový

169 €

   

 

V cene je zahrnuté:

2x ubytovanie v hoteli (izby so soc. zariadením), 2x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie, vstupenky

   

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.