Poznávací zájazd do Slovinska

Návšteva menej známej, no veľmi atraktívnej krajiny.

V hlavnom meste Ľubľana sa prejdeme po známom Trojmostí dvorného architekta tohto mesta Jože Plečnika, navštívime tiež Františkánsky kostol, môžeme sa vyviezť lanovkou na Ľubľanský hrad s výhľadom na mesto, potúlať sa po nábreží rieky Ľubľanice, popri kolonáde či na miestnom trhu.
Čaká nás aj nádherná slovinská príroda - najznámejšie slovinské jazero Bled s ostrovom uprostred a hradom týčiacim sa vysoko nad hladinu jazera. Určite treba ochutnať vyhlásenú miestnu špecialitu bledský krémeš, ktorých tu každý rok predajú viac ako 500 tisíc kusov !
Nemôžeme obísť jednu z najnavštevovanejších jaskýň sveta - jaskyňu Postojna, v ktorej časť prehliadky absolvujeme vláčikom, ale ani unikátny Predjamský hrad, ktorý je akoby prilepený ku skale.
Zájdeme aj do príjemného talianskeho prístavného mesta Terst a po ceste domov sa zastavíme na drevenej vyhliadkovej veži Pyramidenkogel, kde sa z výšky 70 m môžeme kochať výhľadom na jazero Wörthersee, ale i hory v Rakúsku, Taliansku a pohľadom sa môžeme rozlúčiť aj so Slovinskom.

 

3-dňový

159 €

 

V cene je zahrnuté:

2x ubytovanie (izby so soc.zariadením), 2x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

  • Na požiadanie Vám zašleme program vybraného zájazdu.
  • Kontaktujte nás, ak si želáte upraviť program zájazdu, jeho dĺžku, miesto pristavenia, rozsah poskytnutých služieb alebo vypracovať úplne nový program.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.