Bologna - San Marino - Benátky - Florencia

Na tomto zájazde hneď po svetoznámych romantických Benátkach navštívime históriou dýchajúce mesto Bologna - sídlo najstaršej európskej univerzity (z r. 1088). Prejdeme sa po Piazza Maggiore s bazilikou San Pietronio, ktorá má stále nedokončenú fasádu, a určite nás zaujmú aj 900-ročné šikmé rodové veže Asinelli a Garisenda a mnoho ďalších pamiatok. Bologna je zaujímavá aj tým, že sa dá prejsť "suchou nohou", aj keď prší. Ulice sú totiž lemované sieťou elegantných arkád v dľžke asi 35 km.

San Marino je po Vatikáne a Monacu tretím najmenším miništátom v Európe. Je najstaršou stále existujúcou republikou na svete a tiež jeho ústava z roku 1600 je najstaršou dodnes platnou písanou ústavou na svete. Jeho návšteva rozhodne stojí za to už len kvôli výhľadom zo stredovekých pevností postavených na hore Monte Titano.
Zastavíme sa aj v kúzelnom opevnenom mestečku Gradara s úzkymi uličkami a zaujímavou pevnosťou. Ak nám to čas dovolí, na chvíľku sa zastavíme aj v známom letovisku Rimini, ktoré však prekvapivo ukrýva aj vzácne pamiatky z rímskych čias - napríklad Augustov oblúk alebo Tiberiov most, ktorý je najstarším stále funkčným cestným mostom na svete a svojmu účelu slúži už takmer neuveriteľných 2000 rokov !

Florencia je hlavným mestom regiónu Toskánsko, priam nabité pamiatkami obrovského historického a kultúrneho významu: Námestie Duomo s katedrálou Santa Maria del Fiore, baptistériom a zvonicou - všetky budovy sú nádherne zdobené zeleným, ružovým a bielym mramorom; pevnosť Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria - pred ním uvidíme kópiu Michelangelovho Davida a na originál by sme sa mohli ísť pozrieť do galérie Accademia. Ďalšou svetoznámou galériou sú Uffizi. Prejdeme sa po Ponte Vecchio s množstvom zlatníctiev a iných obchodíkov, ktorý je skutočným symbolom mesta.

 

4-dňový

232 €

 

 

 

V cene je zahrnuté:

2x ubytovanie v hoteli (izby so soc.zariadením), 2x raňajky, pobytová taxa, vstupy autobusom do miest, doprava klimatizovaným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.