Po stopách Leonarda a Galilea

Putovanie za týmito dvoma vedcami začneme vo Florencii, ktorá okrem nádherných pamiatok akými sú napríklad Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio, katedrála Santa Maria del Fiore, Baptistérium, zvonica, San Lorenzo a mnohé ďalšie ukrýva tiež hrob Galilea Galileiho v Santa Croce, niektoré ranné diela da Vinciho v Galérii Uffizi a tiež ponúka návštevu Galileiovho múzea.

Na ďalší deň navštívime dedinku Vinci, kde sa narodil Leonardo a ktorá ním dýcha na každom kroku. Za návštevu stojí Museo Leonardiano s viac ako 60 replikami strojov a modelov, ktoré navrhol. Pokračovať budeme návštevou svetoznámej Pisy. Z miestnej šikmej veže vraj pisanský rodák Galileo Galilei robil niektoré svoje pokusy.

Nepochybne sa vám bude páčiť aj návšteva Milána, kde po prehliadke mesta (Piazza del Duomo, Dóm, Galleria Vittorio Emanuelle II, Kráľovský palác, Námestie della La Scala s budovou svetoznámej opery a pomníkom Leonarda da Vinci) nevynecháme návštevu Národného múzea vedy a techniky Leonarda da Vinci s osobitnou sekciou asi 130 modelov prác tohto významného vedca a prístrojov používaných Galileim, Newtnom či Voltom.

 

5-dňový

215 €

 

 

  

V cene je zahrnuté:

2x ubytovanie v hoteli, 2x raňajky, doprava klimatizovaným autobusom, vstupy do miest, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

večere, poistenie

 

 

Termíny:

po celý rok

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.