Údolie Wachau s ochutnávkou marhuľových špecialít

Ak poznáte príbeh knihy Meno ruže od Umberta Eca, určite si spomeniete na postavu Adsona z Melku, rozprávača príbehu. Ako starý mních spomína v kláštornej cele na tajuplné udalosti zo svojej mladosti. Nečudo, že Eca inšpirovalo práve opátstvo v Melku: je to jeden z najkrajších kláštorov v Rakúsku a zároveň najväčší benediktínsky kláštor v Európe.


Prejazd oblasťou Wachau, ktorá je známa nielen svojou malebnosťou a rozsiahlymi vinicami, ale tiež marhuľami, z ktorých tu vyrábajú skutočne všetko - na ochutnávke budeme mať možnosť niečo z týchto delikates aj vyskúšať.


Prehliadka mesta vína a pikantnej horčice - Krems. Vďaka starostlivosti, ktorá bola venovaná zachovaniu architektonických klenotov, rôznych pamiatok, prírodných a krajinných krás, sa mestu i kraju dostalo najvyššieho ocenenia: organizácia UNESCO vyhlásila celú oblasť Wachau, vrátane mesta Krems, za svetové kultúrne dedičstvo.

 

1-dňový

 

 

 

V cene je zahrnuté:

prehliadka kláštora, ochutávka marhuľových špecialít, doprava luxusným autobusom, sprievodca CK

 

 

Možnosť doobjednať:

poistenie

 

 

 

 

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.